خدمات مرکاتک

اقتصاد دانش بنیان موضوع جدیدی است که به تازگی در حوزه‌های اقتصاد و کسب‌وکارها مطرح شده است و در مدت زمان کوتاهی توانست تأثیرات مثبت خود در بهبود اقتصاد و صنعت را به اثبات رساند.

امروز، بیشترین سهم در اقتصاد و صنعت هر کشور متعلق به کسب‌وکارهای کوچکی است که برپایه همین اقتصاد دانش بنیان شروع به کار کرده‌اند و توانسته‌اند به خوبی رشد کنند. برهمین اساس ما در تیم مرکاتک تصمیم گرفتیم تا با فراهم کردن محیط و شرایط مناسب برای توسعه کسب‌وکارهای نوپا و معرفی آن‌ها به بازارهای گسترده کشوری و حتی جهانی، سهمی در رشد استعدادهای نو و در بعد کلان سهمی در رشد و توسعه ایران ایفا کنیم.

اگر ایده شما در بازار حضور موفق نداشته باشد در تأمین بودجه مالی با مشکل مواجه می‌شود که این موضوع ادامه کار را سخت می‌کند

. علاوه بر این نمی‌توان ایده‌های خوب را با یک تیم ضعیف به موفقیت تبدیل کرد، پس مهم است که کار خود را با چه افرادی و با چه تخصص‌هایی شروع کنید. تولید محصول بی‌کیفیت، بازاریابی ضعیف و ...، این‌ها مشکلاتی هستند که هر استارتاپی در شروع کار با آن‌ها مواجه است و ما در مرکاتک سعی در تسهیل و عبور موفقیت آمیز از آن‌ها داریم.

هدف ما حمایت از افراد و ایده‌های آینده‌داری است که هنوز مراحل اولیه را می‌گذارند.

بسیاری از ایده‌های عالی فقط ایده می‌مانند چون امکانات لازم را برای عملی شدن پیدا نمی‌کنند و یا عدم آگاهی از بازار و روند تجاری‌سازی محصولاتشان باعث می‌شود تا به نتیجه مطلوب نرسند که نتیجه آن دلسردی و نا امیدی است. مهم‌ترین مشکلی که کسب‌وکارها در این مرحله با آن مواجه هستند، عدم آشنایی کافی آن‌ها با بازار و مراحل تجاری‌سازی است. بیش از 40درصد استارتاپ‌ها بدون شناخت از نیاز بازار کار خود را آغاز می‌کنند که نتیجه آن عدم موفقیت در بازار است.

فضای کار

فعالیت در فضایی اداری با حضور افراد مستعد و متخصص فرصت خوبی است تا با به اشتراک‌گذاری نظرات و تجربه‌های ارزشمند فضایی پویا و هم‌افزا ایجاد گردد. استارتاپ‌ها پس از طی مراحل پذیرش به مدت 3ماه از فضای کاری رایگان به همراه تجهیزات ابتدایی و زیرساخت‌های لازم برای شروع کار( شامل میز، صندلی، لوازم تحریر، امکانات چاپ ازجمله پرینتر، و ...، امکانات زیرساختی ازقبیل اینترنت، برق و تلفن.) برخوردار می‌گردند.

همچنین در طی این مدت امکان استفاده از اتاق جلسات به همراه تجهیزات مورد نیاز جهت ارائه طرح‌ و یا جلسات گروهی فراهم است. استارتاپ‌ها می‌توانند از این فضا همچون یک دفتر کار استفاده کنند و تجارب بی‌نظیری را برای توسعه فردی و کار تیمی بدست آورند.

مرشدی یا منتورشیپ

در مرکاتک تیمی مجرب از متخصصان حوزه بازاریابی و برندینگ آماده کمک به کسب‌وکار شما هستند تا مراحل برندینگ و بازاریابی را در کوتاه‌ترین زمان طی کنید و به بهترین بازارها برای کسب‌وکارتان دست پیدا کنید. مرکاتک به شما کمک می‌کند تا علاوه بر شناخت مشتریان اولیه خود، هوشمندانه‌ترین بازخوردهای اولیه را از محصول خود بدست آورید.

علاوه‌براین در طول مدتی که تحت حمایت مرکاتک هستید کارگاه‌های آموزشی فشرده‌ای در موضوعاتی نظیر بازاریابی، تبلیغات، فروش، طراحی، استخدام و ...، برای آشنایی با قواعد بازار برگزار می‌گردد

شبکه‌سازی

شاید شما برای عملیاتی کردن ایده‌هایتان به همکاران متخصص و با تجربه در حوزه کاریتان نیاز داشته باشید که هنوز آن‌ها را پیدا نکرده‌اید. مرکاتک با ارتباطات گسترده‌‌ای که در طول سال‌ها در حوزه‌های مختلف ایجاد کرده است امکان آشنایی شما با افرادی که توانایی‌های لازم برای همکاری با شما را دارند فراهم می‌کند. همچنین می‌توانید از این امکان برای دریافت مشاوره‌های تخصصی و علمی از افراد شناخته شده در صنعت و دانشگاه در حوزه‌های مختلف استفاده کنید.

امکان دیگری که در مرکاتک در زمینه شبکه سازی فراهم شده است، ایجاد شرایط و محیط لازم برای آشنایی استارتاپ‌ها با کسب‌کارهای مطرح در حوزه فعالیتشان است. مرکاتک همچنین امکان ملاقات با سرمایه‌گذاران و افرادی که تمایل دارند تا با شما همکاری مالی داشته باشند و در پروژه شما سرمایه‌گذاری کنند فراهم می‌کند.

سرمایه‌گذاری

زمانی که محصول اولیه ساخته شد و مورد پذیرش کارشناسان مرکاتک قرار گرفت یا زمانی که محصول بازار خود را پیدا کرد و با مشتریان خود آشنا شد، زمان توسعه محصولات است. در این برهه‌های زمان است که نیاز به یک سرمایه‌گذار مطمئن برای تأمین نیازهای مالی ضرورت پیدا می‌کند. مرکاتک با توجه به حوزه‌های فعالیت استارتاپ‌ها، بررسی دقیق و موشکفانه‌ از مدل کسب‌وکار، عملکرد تیم، مباحث فنی و موضوعات اثرگذار بر بازار و توسعه محصول، بهترین پیشنهاد را برای استارتاپ‌ها ارائه می‌دهد.

مرکاتک همچنین با رعایت اصول کارشناسی این امکان را به سرمایه‌گذاران خارجی ارائه می‌دهد تا بتوانند در سرمایه‌گذاری با حداقل ریسک در استارتاپ‌ها مشارکت داشته باشند.

parallax background

با ما همراه باشید

برای اینکه با هم همکار شویم نیازی نیست حتما در پایتخت باشید